Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

семейство от България търси работа
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bereal



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 8
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 5:25 pm    Заглавие: семейство от България търси работа Отговорете с цитат

Ние сме 30-ина годишни с дете и желаем да живеем и работим в Испания или на острова. Моля ,помогнете ни с нещо конкретно. Обмисляхме варианта за работа в къща,за да решим проблема с покрива и храната ,поне в началото.Но сме съгласни на всякаква работа ,само да можемда живеем тримата там.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей ,bereal.
Най- важното условие за успешно намиране на работа тук , според мен е да можете да говорите испански език. Ако знаете добре испански много по- бързо ще се ориентирате в обстановката тук и имате по- големи шансове за добра работа. Тука на острава живеят доста англичани и германци, така че имате шанс да си намерите работа и в някое немско или английско говорящо семейство. Но испанския винаги е предимство! За работа в къща, аз лично не мога да кажа предимства и недостатъци, но ми изглежда добър вариант като за начало. Пак зависи много от хората, на които ще попаднете.
Тук намерих няколко обяви за такава работа в къщи. Има доста агенции, които се занимават с това. Можеш д потърсиш в нета и сайтове, където да се регистрираш. И да потърсиш работа преди да сте тръгнали насам. Да по събереш малко информация за условия, заплащане и т.н.
Пожелвам ти успех. Дръж ни в течение за вашето решение. И аз ще попитам за една агенция тука и ще пиша после пак. Лек ден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fabio



Регистриран на: 10 Окт 2006
Мнения: 28

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 5:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lovely написа:
Здравей ,bereal.
Най- важното условие за успешно намиране на работа тук , според мен е да можете да говорите испански език. Ако знаете добре испански много по- бързо ще се ориентирате в обстановката тук и имате по- големи шансове за добра работа. Тука на острава живеят доста англичани и германци, така че имате шанс да си намерите работа и в някое немско или английско говорящо семейство. Но испанския винаги е предимство! За работа в къща, аз лично не мога да кажа предимства и недостатъци, но ми изглежда добър вариант като за начало. Пак зависи много от хората, на които ще попаднете.
Тук намерих няколко обяви за такава работа в къщи. Има доста агенции, които се занимават с това. Можеш д потърсиш в нета и сайтове, където да се регистрираш. И да потърсиш работа преди да сте тръгнали насам. Да по събереш малко информация за условия, заплащане и т.н.
Пожелвам ти успех. Дръж ни в течение за вашето решение. И аз ще попитам за една агенция тука и ще пиша после пак. Лек ден.

Всичко това е в случай, че знаете поне малко испански и имате умения за такава работа. Моят личен съвет е - ако идвате за да работите по къщите - по-добре отидете някъде другаде - тук конкуренцията е жестока. Има хора, които са от доста време тук, знаят горе-долу испански, имат опит (а колкото и да си мислят някои, че всеки може да работи такава работа - изобщо не е така) и въпреки това трудно си намират работа. В началото вероятно ще попаднете на място, което хората, които са тук, предпочитат да са без работа, отколкото да отидат там. А въпросните работодатели ще се възползват всякак от това, че сте нелегални...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mr.DJ



Регистриран на: 25 Ное 2006
Мнения: 14
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама как ги наредихте хората да чистят къщи... Кой в България има представа за какво иде реч, като там такава професия просто не съществува?
Истината е, че който знае испански(желателно е и още някакъв език) и има занаят се оправя сравнително лесно. Но тези хора и в България си се оправят лесно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mimosa



Регистриран на: 19 Ное 2006
Мнения: 17

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вие тотално ги отказахте хората. Недейте така Embarassed Всички сме дошли тук от нищото и всеки върви напред и стига до където може, хората сигурно не искат повече от своя шанс, така че от мен - Успех, горе главата и смело напред Exclamation
За малко да забравя най-важното - много КЪСМЕТ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bereal



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 8
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Сря Дек 06, 2006 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за отзивите. ще ни трябват ли някакви легализирани документи за там?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Сря Дек 06, 2006 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип е хубаво да легазирате актове за раждане, дипломи, свитеделство за съдимост и медицинско. Но свидетелството за съдимост и медицинското имат давност 6 месеца, така че може да се окаже че ще дадете пари за превод и легализиране и след 6 месеца те вече да не са валидни. И за актовете за раждане е възможно да има изискване да е не по- стар от 1 година, зависи много за какво ще потрябва. Никой не знае сега след приемането ни в ЕС какви докумнети ще се изискват за евентуално легализиране. По-добре е да оставите пълнощно на някой в България, който да може да ви изкарва тези докумнети и да ви ги праща преведени и легализирани, когато потрябват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bereal



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 8
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2006 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Blagodaria vi ! Bi ni pomognal niakoi adres na agencia,za koito spomenahte! Kak varvi podgotovkata za praznicite tam?[/b]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На тези линкове можеш да прочетеш какво се търси и да пратиш СВ или да се обадиш по телефон. Както ти е удобно.
GreatAupair
Тajuda
Тук има доста обяви за работа в къщи или по часово.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bereal



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 8
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Пет Яну 05, 2007 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За много години на всички!!!
Ние вече потеглихме -съпругата ми е в Англия и ако не стане нищо ,пристига в Палма.
Аз като пристигна ще нося домашна ракия ,така че се обаждайте. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Иди на страница 1, 2  Следваща
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov