Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

Искам да споделя
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Говорилня
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
moderator



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Сря Дек 03, 2008 5:22 pm    Заглавие: Искам да споделя Отговорете с цитат

Излейте тук душа.
Може и да ви олекне.
(по идея на бонболинка)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanja



Регистриран на: 22 Яну 2007
Мнения: 34
Местожителство: Paguera

МнениеПуснато на: Сря Дек 03, 2008 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ми се да я излея тази душа, пък може и някой да ме прочете ...
Какво ви става на всички, като мечките сме станали, само спим ... и всеки чете и никой не пише.. ами ние будните какво да правим... Айде ставайте и пишете ... пък може и да ни хареса и да си направим диалог.... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bonbolinka



Регистриран на: 11 Окт 2008
Мнения: 35
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Чет Дек 04, 2008 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти Таня, здравейте съфорумци! Ще се раздвижи форумчето. толкова много народ сме на тоя остров, а интерес има и от други, които не са. Толкова затегнато стана напоследък и май доста народ си стегнаха куфарите за обратно. А пък колко взеха да разправят, че искат да си ходят........Нямам такива намерия за сега ама май и аз ще остана без работа. Знам ли какво ме чака. Шефовете все за тая криза разправят. Как им се отразявала. Вече на няколко човека им смъкнаха заплатите. При вас как е положението? Крепите ли се някак. Айде споделете. Не е нужно да давате някаква информация кой къде и какво работи. Просто ей така. Предполагам и вас ви стяга понякога шапката за нещо, писва ви от какво ли не.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Чет Дек 04, 2008 3:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bonbolinka, не само около тебе се говори за криза май на всички шефовете само това разправят - "Кризата това, кризата онова". Ама то не се не се учудвам като и по телевизията и вестниците само за това им приказват. Иначе поне казват, че до края на 2009 щяла да отшуми, дано да са им верни прогнозите.
_________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanja



Регистриран на: 22 Яну 2007
Мнения: 34
Местожителство: Paguera

МнениеПуснато на: Чет Дек 04, 2008 11:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааааааааа.. писна ми с тази криза.. само това се чува и усеща .. мъжо пак го съкратиха... иначе мойта работа е сравнително сигурна, работя в голям ресторант на плажа на Пагера.. там работата не свършва, даже ми идва в повече...пък е и целогодишна... ама края на януари и ние стягаме багажите... 12 години чужбина ми стигат, гърбава станах, богата не станах... но при нас решението не идва от кризата, а заради нас самите и заради малкият Ники... тя идеята се роди още миналата година, искахме 1 година да преспим на нея и да я обмислим... та измислихме я... и билетите са купени... Ама няма да ви напускам във форума.. и от милата Родина ще досаждам и докладвам...
be mine!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bonbolinka



Регистриран на: 11 Окт 2008
Мнения: 35
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Пет Дек 05, 2008 8:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Танче, ама ти сериозно ли? Shocked Знаеш ли колко ще ви е трудно да свикнете отново в Бг да живеете. Така предполагам де. Аз си бях ходила за малко и направо откачих. Не мога да позная нито хората, нито да разбера какво става в тая държава. Не оплювам България ама за краткото време се побърках от неуредици, от негативизъм. Вие си знаете най- добре де. 12 години си е бая време. Защо те притеснява малчугана?
То тая криза си я има от миналата година ама май не я усещахме толкова много. Сега, когато взеха да разправят, че уж нещата ще се подобряват- тук съвсем се затегнаха. Мен от напрежение главата ме боли. Дали ще ме махат или няма да ме махат от работа. Знам ли какво ще им щукне. До скоро и аз бях спокойна, че ще си бутам докато ми харесва на мен- все не им достигаха хора преди та се успокоявах, че няма как да ме "помолят" да си ходя. Ама сега направо ми трепери под лъжичката. Ровя се из разни сайтове, купувам си вестници с обяви, че да съм подготвена ако нещо стане. Да имам поне идея дали мога да си намеря някаква работа или не. В нета пълно с обяви на българки. Направо се уплаших. Викам си " Лелеееееееее, колко народ са без работа, какво става, как се справят тия женички?" На всички им е ясно , че тук като останеш месец - два без работа и дърпаш яко надолу. Спестените пари ако ги имаш отиват за наема и т.н. После - хайде пак от нулата. Ама така сме си го избрали. Никой не ни е пращал телеграма да идваме. Затова все някак ще се справяме със ситуацията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanja



Регистриран на: 22 Яну 2007
Мнения: 34
Местожителство: Paguera

МнениеПуснато на: Пет Дек 05, 2008 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да.. ясно ни е че особено началото е трудно, но дупе знае 2 и 200 Wink .. все си мисля че ще свикнем. Съпруга е с професия, аз съм с немски,английски и гръцки( с дипломи са ми и трите) , испанският не го броя, че него го учих тук,оправям се с него, но нямам тапия... така че работа ще си намеря, имаме някой и друг план, подготвили сме се ... пък каквото сабя покаже...Аз имам доста сигурна работа, това ми е единствената работа тук, дойдох, намерих я и вече 5 година не съм я сменяла, но съпругът ми няма много късмет, всяка година има нова, но не това е причината...Малкият ни се ще да расте със семейството, с братовчедите си ... тук сме сами, (племеницата е тук, тя го гледа, че аз работя много, той ходи и на градина), общо взето не се оплакваме, но ми писна... Искам да си ходя при мама... Писна ми от този гурбет... Ще се боря и в България, пък съм и оптимист. И тук работник и там работник.. и тук криза, и там криза.. кво да го мисля....Пък ще ми стискаш палци... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bonbolinka



Регистриран на: 11 Окт 2008
Мнения: 35
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Съб Дек 06, 2008 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще стискам палци. Дано всчико се нареди както сте го замислили. Ние ако се върнем в Бг честно да ти кажа, не знам моя какво ще работи. То и аз не знам с моите тапии дето ги имам дали ще се реализирам де. Ама вие щом сте си преценили и сте претеглили вече всички плюсове и минуси , мога само да ви пожелая късмет. И ние сме се научили и на 2 и 200 и май вече някак сме изтръпнали от сривове и издигания. Научихме се някак си да се справяме. Разчитаме на себе си за всичко.
Аз съм сменила две работи от както кацнах на острова. От първата ми дойде като напусках като гръм от ясно небе, а на втората се крепя , ама няма нищо сигурно. Аз съм непоправим оптимист и знам, че ще се оправим. Мразя да мрънкам и да ми се мрънка. Като дойдох в Палма мислех да си тръгвам с 200 за обратно. Запознахме се с няколко българи, кото казаха " Абе кво правите тук? Работа няма, пари няма , голям зор. Що не се прибирате докато е време?" то го разбрахме, че лесно няма и никой не е тръгнал да те оправя за каквото и да е. Ама пак чак толкова черна картинка не е.
Чао за сега!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IP: 77.225.241.39
-77.ipcom
@ Гост





МнениеПуснато на: Нед Май 10, 2009 12:21 pm    Заглавие: Abe mani go! Отговорете с цитат

Az ot njkolko godini sam v Palma, obikolil sam celia ostrov,moze da se kaze 4e az sam go otkril,njma drug klarnetist deto da e sviril po zavedenia kolkoto men,ama tozi TUNUK ne iska da vzeme Bulgarska muzika. Nie s kolegata mu predlozixme da mu svirim bez pari , samo na bak6i6 i pak ne se saglasi. A kakvo e Bulgarski restorant bez ziva muzika? Ta i az mislj 4e e goljma skrunza, a nali znaete - ikonomiata vodi kam mizeria. Iskate li da xodite v mizerni zavedenia???? Exclamation


*** мнението е преместено от moderator на 10/05/2009 22:52 от http://www.bgmallorca.com/viewtopic.php?t=354 - тема Ресторант Ambassador ***
Върнете се в началото
nov
Гост
IP:
81.37.196.163






МнениеПуснато на: Нед Май 17, 2009 1:01 pm    Заглавие: Re: Abe mani go! Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Az ot njkolko godini sam v Palma, obikolil sam celia ostrov,moze da se kaze 4e az sam go otkril,njma drug klarnetist deto da e sviril po zavedenia kolkoto men,ama tozi TUNUK ne iska da vzeme Bulgarska muzika. Nie s kolegata mu predlozixme da mu svirim bez pari , samo na bak6i6 i pak ne se saglasi. A kakvo e Bulgarski restorant bez ziva muzika? Ta i az mislj 4e e goljma skrunza, a nali znaete - ikonomiata vodi kam mizeria. Iskate li da xodite v mizerni zavedenia???? Exclamation


*** мнението е преместено от moderator на 10/05/2009 22:52 от http://www.bgmallorca.com/viewtopic.php?t=354 - тема Ресторант Ambassador ***





ами що не предложи на другите бг ресторанти-може някои да се съгласи. Question Question Question
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Говорилня
Иди на страница 1, 2  Следваща
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov