Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

Детски градини

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> За семейството
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
admin
Site Admin


Регистриран на: 07 Окт 2006
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Чет Ное 02, 2006 12:08 pm    Заглавие: Детски градини Отговорете с цитат

Проблеми и решения, свързани с детски градини.*** И всички други въпроси всързани с това обсъждаме тук.

***мнението е променено от admin на 05/11/2022


Последната промяна е направена от admin на Съб Ное 05, 2022 2:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейл
kameto



Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 9
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Съб Яну 27, 2007 12:26 pm    Заглавие: Re: Детски градини Отговорете с цитат

admin написа:
Проблеми и решения, свързани с детски градини.*** И всички други въпроси всързани с това обсъждаме тук.

***мнението е променено от admin на 05/11/2022


Здравейте!Силно ме интересува тази тема.Всички,които имат деца знят колко се усложняват нещата в чужбина.Когато пристигнахме тук не познавахме никой,който да ни каже как да запишеме детето на детска градина.След голямо лутане,разбрахме,че щом вече има 3 години трябва да се запише в училище.Бяхме изпуснали всички срокове за записване ама както и да е ,намери се едно свободно място доста далече от нас,но за наш късмет паралелка castellano.Лошото е че е само от 9 до 14 часа,а аз разчитах на повече време за работа.Знам,че април месец мога да подам документи за смяна на училището ама до другата учебна година година има много време. Ще бъда много благодарна ако други българи в нашето положение споделят ,как се справят и какво ще правят лятната ваканция.Ще се радвам ако и аз мога да помогна с нещо.Знам,че съм първата по темата,но очаквам и други да споделят проблемите си.Благодаря Ви!


***мнението е променено от admin в частта на цитата на 05/11/2022
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Съб Яну 27, 2007 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз за съжеление, незнам нищо за детските градини и училищата тук. Но ми стана интересно и искам да попитам, паралелка castellano означава ли, че учат само castellano и не учат каталан. Някой ми беше казал, че тука задалъжително се учи каталан навсякъде, което според мен изобщо не е хубаво. За това питам, наистина ще е добре ако човек има избор и не кара детето си освен бълграски и испански да учи и някакъв език, който според мен изобщо няма да му е нужен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kameto



Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 9
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Съб Яну 27, 2007 11:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип catalan е нужен щом сме решили да живеем на острова ама и аз нямам никакво желание.В момента аз уча castellano и затова много се зарадвах,че и сина ми ще учи същото за да го разбирам.В неговотоучилище учат предимно емигранти и най много латино.Не знам как е в другите училища ,но смятам да разбера.В неговата паралелка като основен език им преподават на castellano и имат по няколко часа на седмица catalan и английски.Той е на 3 години и до скоро не говореше дори и български.Нямам представа как се справя с всичко това, но ходи с огромно желание на училище.За успокоение на всички ,тук се отнасят много добре с децата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mr.DJ



Регистриран на: 25 Ное 2006
Мнения: 14
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Нед Яну 28, 2007 10:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен сте извадили късмет с това училище. Лични наблюдения нямам, но съм чувал доста негативни настроения. Много ми хареса разпределението на езиците.
Плащате ли такса и каква е процедурата за записване?

За каталана може да се направи отделна тема Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kameto



Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 9
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Нед Яну 28, 2007 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Училището за моя голяма изненада е безплатно.Освен частните, разбира се ама това е друга тема. Учебниците си ги закупихме за наша сметка,но преди няколко дни получих писмо от аюнтамиентото , че имам право на помощ за учебните материали на стойност 35 евро,което е половината горе долу. За 5 минути попълних една бланка, без опашки, без да ме връщат за други документи...Много съм очарована. Училището наистина е добро и учителите си харесват професията. Записването става в едно управление, а не във всяко училище по отделно. От там те разпределят по местожителство или където има места , както е нашият случай. Намира се близо до полицията. Ако някой има интерес мога да видя улицата и номера. Записванията стават април месец и тогава може да си избираш сам, кое училище ти харесва. Между другото аз търся информация, дали някой знае за жена, която гледа по няколко деца наведнъж. Защото по разбираеми причини не мога да си позволя лична детегледачка. Става на въпрос за ваканциите. Пишете! Ще помагам с каквото мога и аз.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetlanavall



Регистриран на: 03 Апр 2015
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пет Апр 03, 2015 7:30 pm    Заглавие: Прекрасен материал за развитието на езика Отговорете с цитат

http://www.anna.bg/879-kak-da-nauchim-decata-si-da-govoryat-maychin-ezik-v-chuzhbina.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> За семейството
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov