Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

Първа резиденция

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
moderator



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Вто Окт 10, 2006 10:29 pm    Заглавие: Първа резиденция Отговорете с цитат

Проблеми при първа резиденция
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nadeto



Регистриран на: 10 Окт 2006
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Вто Окт 10, 2006 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Тук съм от няколко месеца и работя като детегледачка. Искам да подам документи за първа резиденция но не зная какво ще ми трябва. Мисля, че мога да си издействам договор обаче какви други изисквания има? Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fabio



Регистриран на: 10 Окт 2006
Мнения: 28

МнениеПуснато на: Съб Окт 21, 2006 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си легално на територията Испания - т.е. да си влязла от по-малко от три месеца. Въоръжи се с търпение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nadeto



Регистриран на: 10 Окт 2006
Мнения: 16

МнениеПуснато на: Нед Ное 19, 2006 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще чакам евросъюза... засега ще карам без резиденция. И не мисля, че кой-знае колко ми трябва засега Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elgato



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 1:34 pm    Заглавие: Работаааа Отговорете с цитат

Здравейте! Абе доста се обърках вече, кажете моля какви документи трябва да имам за да работя легално. Как се изважда резиденция, колко време отнема, като дойда коде да отида - в полицията ли или къде за да кажа че искам да остана и да си модам молба за документите. сигурно питам тъпи неща, ама нали все пак затова е форума - да научим ние невежите разни неща, които вие вече знаета като сте там Laughing Ер това е, мерси предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Нед Мар 04, 2007 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си решил да живееш в Испания, като пристигнеш в града, който си избрал трябва да отидеш и да се регистрираш в общината /да си направиш адресна регистация/ и след това с документа, че си се регистрирал и с паспорта отиваш в Oficina de Extranjeros и подаваш молба за Тархета комунитария. Тази тархета комунитария ти дава право да живееш в Испания и да работиш като Аутономо /самоосигуряващ се/, но не ти дава право да работиш за някой друг. По принцип няма да имаш проблем след като получиш тази тархета комунитария и получиш НИЕ /NIE -Número de Identificación de Extranjeros/ да си направиш фирма и да почнеш да работиш. Испания няма да ти откаже да ти взема данъците Cool . Но има професии, които не можеш да ги работиш като самоосигуряващ се - например барман или сервитьор, поне по смисъла на закона, който казва че не можеш да си аутономо и да имаш работно място в друга фирма, да спазваш работно време там и да имаш шеф. За да разботиш такава работа /да работиш за някой друг/, ти трябва разрешително за работа в Испания. За да получиш това разрешително бъдещия ти работодател ти прави оферта за работа, декларира че си е платил данъците и още един куп други неща, чакаш около 6,7 месеца /в най -добрия случай/ и след това с разрешителното отиваш до България вземаш работна виза и с нея получаваш резиденцията, подписваш трудов договор и почваш да работиш за друг. Знам че звучи доста сложно и е така напрактика. За съжаление първите две години от членството ни в ЕС ще е така, после забраната ще падне и всичко ще става лесно и бързо. Добрата новина е, че като имаш тархета комунитария можеш да работиш доста неща и да си плащаш осигуровките сам, все пак е една възможност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov