Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

Още 1 г. забрана за работа в Испания
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
moderator



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 12:55 pm    Заглавие: Още 1 г. забрана за работа в Испания Отговорете с цитат

Още 1 г. забрана за работа в Испания
29 декември 2007 / News.dir.bg
Продължава още една година забраната за българи и румънци да работят в Испания, въпреки че са граждани на ЕС.

http://dnes.dir.bg/2007/12/29/news2492231.html

Новината и в elmundo.es
http://www.elmundo.es/mundodinero/2007/12/28/economia/1198863581.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IP: 88.213.208.1

@ Гост





МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 4:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

маи скоро няма да ни огрее да работим спокоино
Върнете се в началото
DupLa



Регистриран на: 12 Авг 2008
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Вто Авг 12, 2008 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали се чуваше, че ще ни разрешат да работим от септември тази година. Някой знае ли нещо?
_________________

Love the way my ass go ba-bump ba-bump bump!!!
Keep your eyes on my ba-bump ba-bump bump!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Darksun



Регистриран на: 30 Апр 2008
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Сря Окт 01, 2008 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Da kakvo se slu4i s 01.09.2008 carq nali be6e obe6tal Twisted Evil Shocked Evil or Very Mad

Да какво се случи с 01.09.2008 царя нали беше обещал Twisted Evil Shocked Evil or Very Mad



***Молим всички да пишат на кирилца!***
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shana



Регистриран на: 13 Фев 2007
Мнения: 16
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2008 3:00 pm    Заглавие: otgovori si sama Отговорете с цитат

ako 4ete6 novinite 6te razbere6, 4e bezraboticata tuk ne pozvoliava da idvat pove4e inmigranti....vseki den xiliadi ispanci ostavat bez rabota.logi4no e,nali?


Ако четеш новините ще разбереш, че безработицата тук не позволява да идват повече имигранти... всеки ден хиляди испанци остават без работа. Логично е, нали?



***Молим всички да пишат на кирилица!***
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
tanja



Регистриран на: 22 Яну 2007
Мнения: 34
Местожителство: Paguera

МнениеПуснато на: Нед Ное 09, 2008 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не е логично... ако четеш правилно новините, криза има, но на Испания и трябва още имигранти до 2011, най-вече заради пенсионите фондове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bonbolinka



Регистриран на: 11 Окт 2008
Мнения: 35
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам каква е тая еуфория която е настъпила от няколко дена. Вече поне 5 човека ми казват, че по телевизия Европа официално съобщили, че от 01.01.2009 ще ни пуснат да работим на договори. И на мен ми писна от аутономото и се разрових, защото не съм гледала точно това предаване по " Европа", а и тия които ми казаха за инфото са го чули кой от познат, кой от някой роднина. Някой гледал ли е предаването? Аз се разрових доста из нета и прочетох всички актуални бюлетини излезли както и от испанците, така и от българите. Та решение нямаааааааааааааааааааа. Окончателното становище ще излезе на 29.12.2008 година. Министъра на труда и социалните грижи на Испания дава само предложение за падане на ограниченията, но до решение не се е стигнало. Имало е случай на 1 българин и 1 румънец, които са хванати нелегално да работят ( егати пък как са ги хванали сред морето от нелегалниLaughing ) което е предизвикало допълнители дискусии. Така, че ще чакам 29.12.2008 да видим какво са решили. До тогава за мен всякакви слухове, които се разнасят от уста на уста и всеки приказва без да знае са си дрън -дрън, бла- бла.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, то преди всяко по значимо събитие първо тръгват слуховете и измислиците...
Иначе норамлно за испанците да вземат решение в последния момент. По принцип бяха казали две години мораториум, но не се знае сега при тази безработица дали няма да удължат срока. То така или иначе едва ли някой ще се юрне да идва насам, напоследък чувам само, че много хора се прибират към България.
_________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bonbolinka



Регистриран на: 11 Окт 2008
Мнения: 35
Местожителство: Palma de Mallorca

МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

lovely, аз именно поради факта, че тук постоянно го караме на слухове се разрових за инфо. Все някой ни бил казал. Инфото, което съм пуснала е от официални становища на вуншните министерства, бюлетини на министерствата по труда и т.н. Решение просто няма за момента и всичко което си шушукаме е само нажежаване на обстановката. Излизат разни предложения, но никой не се наема да даде конкретен отговор, защото това си зависи само и единствено от испанците. Прочетох, че румънския министър ( не си спомням дали на външното им министерство или на заетоста) нправо си ги натиска испанците да пуснат румънците вече без ограничения. нашите пък "отговорни" хора не прочетох да правят някакви постъпки. Всичките им изказвания започват с " Надяваме се испанското правителство да преразгледа ограничителните мерки за българите" и разни в тоя дух. Аз както написах в по- горния си пост- докато не го видя официално публикувано на 29.12.2008г. решението на испанците не вярвам на нито един слух. От тия слухове на времето като си вадих докумнети ходих напред назад като конска муха, защото всички ме убеждаваха колко са запознати и , че "те така направили". Та сега дремя аутономо..... Тия които сме тук много добре вече ги научихме испанците, че си менкат законите за имигрантите (начините за легализация, вадене на НИЕ и т.н.) доста често и все нещо променят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Пон Ное 24, 2008 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bonbolinka, ако това те успокоява - на всичко май в началото ни се случва да ходим напред назад като конски мухи - и то освен, че има много "съветници", които ги разбират нещата, а и самите испанци доста се постарават в разиграването на емигрантите. Laughing
Интересно ми е румънския министър с какво толкова притиска испанците да вземат решение да отворят пазара.
Върти ми се из главата, че имаше нещо от рода - че държавите членки на ЕС като обявят колко години ще защитават пазарите си, после нямат право да увеличават този срок. Но мисля, че съм в грешка, май имаше срок до 2014, когато всички трябва да си отворят пазарите задължително. Беше преди две години като ме е интересувало подробно и не си спомням точно.
Иначе ти сега като си аутономо, не можеш ли с оферта за работа да кандидастваш за куента ахена или няма смисъл, защото се чака много?
То зависи от работата, но в повечето случаи май няма голяма разлика дали си аутономо или куента ахена.
_________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Иди на страница 1, 2  Следваща
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov