Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

VISA Electron

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Говорилня
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IP: 83.50.112.182
.dynamici
@ Гост





МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 5:49 pm    Заглавие: VISA Electron Отговорете с цитат

Здравейте, пак съм аз :) Въпросът ми е дали мога да оперирам тук с карта VISA Electron? Като ми я издаваха в България исках да мога да я използвам и тук - да плащам примерно, да тегля пари, да превеждам парички на сметката и т.н. Днес пробвах на 3 банкомата, но ударих на камък - двата казаха, че исканите услуги не са достъпни за тази карта, а третият автомат на La Caixa каза че баланса ми е 0 пари :(
На този http://www.visaeurope.com/personal/findacashmachine/main.jsp адрес може да се направи справка, че много институции тук в Палма работят с такива карти, но май въпросът е дали картите VISA Electron, издавани в България, са ползваеми тук. Благодаря.
Върнете се в началото
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 9:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Картата Visa Electron може да се ползва от всички банкомати, на които има указания знак:
Аз съм ползвала тук няколко български карти Visa Electron, издадени от различни банки в България, теглила съм пари от банкомат на La Caixa и е нямало никакви проблеми. Има 2Е такса на транзакция, но това е нормално. Едната карта имаше дневен лимит и не ми позволяваше да изтегля повече от 200Е на ден, но това вече зависи от банката, която я е издала. Ако си сигурна, че има пари в картата, че се опитваш да ги изтеглиш правилно и че не надвишаваш някакъв лимит се обади в банката, от която ти е картата и ги разпитай. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pixel



Регистриран на: 26 Окт 2007
Мнения: 6
Местожителство: Местоживеенето е ясно :)

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за оттговора. Исках да знам, че някой е работил с такава карта тук. Сега остава да разнищя защо с моята карта работите не са според моите очаквания. Ще се звъни до банковия клон :)
За протокола - аз съм Той, а не Тя, както си предположила.
И засега мисля да си остана така Wink
Вчера уж бях логнат, а излезе анонимен поста Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed Извинявам се за грешката. Успех с картата ! Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pixel



Регистриран на: 26 Окт 2007
Мнения: 6
Местожителство: Местоживеенето е ясно :)

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем, няма нужда да се извиняваш. За картата - имах частичен успех. На автомат на Banca March не можах да си проверя наличноста по сметката, но за сметка на това можах да изтегля пари. Което си е интересно - може да теглиш пари, но не можеш да видиш колко пари има по сметката. Не знам кое е по-опасно :)
На горепосочената банка поне е обозначено, че работи с VISA Electron и хубавото е, че може да се избира измежду няколко езика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Банкоматите на La Caixa също имат тази опция - разпознават картата, че не е от тукашна банка и изкарват меню за избор на език. А за справката за наличност по сметка - възможно е да не можеш да я видиш, на мен поне като ми изкарва бележка за транзакцията от такава карта никога не ми казва колко е наличността. Това важи и като съм ползвала испански карти в България. Не съм пробвала с опцията проверка на наличност от банкомата, защото взема около 2 Е и нещо дори и само за да ти каже колко имаш по сметката, ако изобщо може.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peter13



Регистриран на: 19 Юли 2007
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2009 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Би трябвало да работи. Аз съм плащал по интернет с такава карта и то е същото... герб
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Говорилня
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov