Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

завършане на средно образование в испания

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Образование
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
слънчева



Регистриран на: 17 Мар 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 6:59 pm    Заглавие: завършане на средно образование в испания Отговорете с цитат

здравейте искам да попитам тези от вас ,които са запознати и са от повече време в майорка ,как стои въпроса със средното образование там и по конкретно ме интересува следното-синът ми сега ще бъде в 10клас тук в България имаме планове догодина да заминем и ние за там -при баща му ,но се притеснявам от факта че в Испания на 16г вече са завършили образованието си и карат само 2г академичен курс след 16г
,какво трябва да направя ,за да може синът ми да завърши средното си образование там ,ясно е че ще трябва да се легализира дипломата оттук ,но след това какви са етапите ,предполагам че ще трябва може би 1г да учи език там ,но не съм напълно наясно ,той тук учи англ език засилено в училище и допълнително в частна школа за сертификатно ниво ,но доколкото разбирам там англ не се използва много,незнам какво да правя дали не избързвам 2009Испания ще отвори пазара си за нас и ми се струва ,че тогава ще е по.-лесно за всички да отидат там а и той може да вземе 2г за 1 тук примерно в 11кл да учи и предмети за 12 и да завърши предсрочно една година ,молбата ми е ако някой знае как стоят нещата там нека да сподели дори и да не е по темата ще ви бъда благодарна с уважение -соня
_________________
представи си какъв живот искаш и после го превърни във факт
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lovely



Регистриран на: 08 Окт 2006
Мнения: 111

МнениеПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм много запозната с върпоса, но мисля че ако може да вземе 2 години за една в България е по - добре да си завърши образованието там. Мисля, че ще бъде по - лесно и за него и за вас. А колкото за английския тука има частни училища, в които учат всичко само на английски може да завърши образоването си там - и така няма да му се налага да губи година заради езика. Но те пък са по- скъпи. Според мен е по - добре да завърши в България и после тука да кандидаства направо в университет. Казвам го без да имам много информация по въпроса просто ми звучи най - логичното решение. Ти пак проучи. Поздрави! Hi ya!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Черногорски
Гост
IP:
84.127.108.253






МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 8:44 pm    Заглавие: Образование Отговорете с цитат

Завърших средното си образование в Майорка. В България съм учил също до 10 клас. Сега съм първи курс в университета тук. Моя съвет е да оставите момчето да си завърши образованието в България (ако иска да кандидатства пак в България). Ако мразите момчето...Може да не е трудно, но са два езика и се иска много яко дупе. Не е за всеки. Много момчета и момичета оставят даскалото. На мен също ми беше много трудно, пък и само факта, че уча на чужд език...Ако се налага обаче, може да помогна с инфо пък и с личен опит...
Върнете се в началото
Черногорски
Гост
IP:
84.127.108.253






МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 9:10 pm    Заглавие: Образование Отговорете с цитат

Такова давам skype - deyan4
msn - d_emilov@hotmail.com
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Образование
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov