Форумче за българите на Майорка Форуми

ДОБРЕ ДОШЛИ! Регистрирайте се и участвайте във форума!

ВходВход

ЧАТ ЗА ВСИЧКИ, разглеждащи сайта

Пускане на ОБЯВИ - ТУК

Форумче за българите на Майорка
За да си помагаме, като споделяме мнения и информация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 
Актуални оферти за работни места на Балеарските острови:
 

Поздрави на далечните ни хора!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Юлия Александрова Матеева



Регистриран на: 12 Дек 2006
Мнения: 2
Местожителство: БългарияПазарджикСептември

МнениеПуснато на: Сря Дек 13, 2006 10:02 am    Заглавие: Поздрави на далечните ни хора! Отговорете с цитат

От името на всички,чиито сърца изсъхнаха от жал по всеки един от вас
ви изпащам топлото си съпричастие и поздрави от България!
Регистрирах се ,за да открия интересни теми около Балеарските острови.Съпругът ми е в Ибиса,имам билет за гостуване...
Дали следва да доказвам брака си с документи?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fabio



Регистриран на: 10 Окт 2006
Мнения: 28

МнениеПуснато на: Сря Дек 13, 2006 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Юлия, мерси за поздравите. И на нас ни е мъчно за родината, особено по коледните празници - та сигурен съм, че много ще зарадваш твоя човек с гостито. Няколко подробности - препоръки относно твоето гостуване. Първо - билет за гостуване не съществува. Има такава виза, доколкото знам и ако я имаш, по принцип, нямаш нужда от абсолютно нищо - защото този при когото отиваш, е доказал, че ще те осигурява. В другия случай, какъвто е и твоят, предполагам - ти идваш като "турист". Не ме разбирай погрешно - вероятно никой нищо няма да ти каже или да те върне, но според мен е добре да си подготвиш следните неща - един лист, на който да пише на испански къде отиваш, при кого, по какъв повод, както и подробни данни - най-добре и копие на резиденцията на мъжа ти. Добре е да носиш едно преведено на испански брачно свидетелство - без да го легализираш или нещо такова - просто да може да го прочетат испанците. Той да те чака на летището - има възможност, ако се съмняват нещо, да извикат човека от чакащите. Ако съпругът ти няма резиденция, обаче, не прави тези неща. Естествено, трябва да имаш двупосочен билет и пари - доколкото знам, тези "стари изисквания" още се прилагат, поне още няколко месеца. Трябва да знаеш адреса, където ще отседнеш.
Още веднъж поздрави и ако имаш нещо за питане - питай :)
Не знам как е коледата на Ибиса, но съм сигурен, че всичко ще ти хареса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Юлия Александрова Матеева



Регистриран на: 12 Дек 2006
Мнения: 2
Местожителство: БългарияПазарджикСептември

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2006 11:27 am    Заглавие: Поздрави... Отговорете с цитат

Razz Вълнуващо е че се свързах с някого...
Фабио, благодаря.Билета си го купих на промоция двупосочен за февруари и препоръките са важни за неопитния европейски провинциалист--българин... Embarassed
Весели празници!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mimosa



Регистриран на: 19 Ное 2006
Мнения: 17

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2006 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз да добавя нещо. Знам че, от общината, където е регистриран мъжът ти може да вземе покана за тебе. Това е официалния документ, който ти искат като идваш при някой. За съжеление не знам как се казва на испаснки документа, защото аз никога не съм ползвала такъв. Мисля, че и без него няма да имаш проблем, но си подготви нещата, които Фабио ти е написал. Казаха, че като членове на ЕС вече ще можем да пътуваме само с лични карти, но все пак е добре да си носим и международни паспорти, първите няколко месеца. Така, че непременно си вземи международения паспорт със себе си. Незнам как стои върпоса с медицинските застраховки - казаха, че здравната каса ще издава такива карти, с които ще можеш да ползваш мед. услуги тука. Можеш да попиташ дали вече правят такива карти, ако не по - дорбе си направи една мед. застраховка за пътуване в чужбина за Европа - не са скъпи за седмица е някъде 20 лв. Значи накратно 4те най- важни неща, за да нямаш проблеми според мен са: валиден международен паспорт, двупосочен билет, да знаеш при кого и къде отиваш и да имаш мед. застраховка.
Весели празници и на теб!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форумче за българите на Майорка Форуми -> Работа и резиденции
Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


За да рекламирате своята дейност напълно безплатно на този сайт...



Нетера ТВ
ITV България
BG Телевизия
DJ Тачо

BG Телевизор

ТВ Справочник


Първият магазин за български продукти



Български ресторант
Can Pastilla



Бай Ганьо - Cala Mayor



Велико Търново -
Cala Mayor



България Турс -
Туристическа агенция



YORDI88



Kebapa - зад
El Corte Ingles


Ресторант
Ambassador



Дон Кебап Pedro Garau



La Cazuela - Can Pastilla



Business Class
Image Studio




Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov